PLYNOVÉ KRBY

Všechny naše plynové krby jsou navrženy tak, aby vám poskytly maximální komfort a pohodlí. Svou exkluzivitou, funkčností, spolehlivostí a výhřevností jsou srovnatelné s krbovými vložkami na dřevo. Zároveň nebudete ochuzeni ani o atmosféru praskajícího ohně běžného krbu na dřevo.

Každý z našich krbů je ovládán speciálním dálkovým ovladačem, k dispozici je i naše vlastní aplikace, pomocí které můžete propojit svůj krb s mobilním telefonem či tabletem.

Moderní funkce

Každý náš plynový krb má zabudovanou funkci ecoWAVE. Ta umožňuje nastavit hoření s proměnlivým výkonem a výškou plamene, čímž je zaručena maximální efektivita hoření a vytápění.

Větší krby navíc disponují funkcí ecoSWITCH, která umožňuje vypnutí bočních hořáků, když už nejsou potřeba. Díky oběma funkcím budete schopni ušetřit 40 až 60 % paliva.

Garance kvality

U všech našich krbů poskytujeme 8letou záruku na hlavní konstrukci, o jejich kvalitu tedy nemusíte mít obavy. Návrh každého plynového krbu také podléhá nejpřísnějším evropským standardům, aby tak byla zabezpečena maximální bezpečnost.

POZNEJTE MODELOVÉ ŘADY

PROHLÉDNĚTE SI NÁŠ AKTUÁLNÍ KATALOG PLYNOVÝCH KRBŮ

Krbové vložky na plyn

NAJČASTEJŠÍ OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE KRBU NA PLYN

I když jsou krby na plyn vhodné do všech domácností, krby na plyn od HT-Design potřebují mít koncentrický komín, který slouží jako plynový kotel. Prostřednictvím něj plynový krb nasává vzduch a zároveň přes něj vypouští spaliny.

Jako palivo do krbů na plyn od HT-Design můžete použít zemní plyn, ale také propan-butan z láhve.

Vytápění domácnosti prostřednictvím krbu na plyn závisí především na jeho umístění. Pokud chcete vytopit jen jednu místnost, můžete krb na plyn umístit na obvodovou stěnu místnosti. Chcete-li vytopit více místností najednou, můžete krb na plyn umístit do středu domu. V tom případě je důležitá i správná rekuperace. Účinnost krbů na plyn od HT-Design se pohybuje kolem 80 %, a to nezávisle na jejich umístění.

Krby na plyn mají jedinečný design, jsou spolehlivé, účinné, výkonné, ale také komfortní a máte nad nimi větší kontrolu. Výhodou je zejména jednoduché ovládání prostřednictvím dálkového ovládání nebo mobilní aplikace. Krby na plyn mají skvělé funkce, které navíc šetří energii. U krbu na plyn si můžete vybrat také tvar krbu, dekoraci topeniště a typ obložení krbu.

Ve zkratce je to možné shrnout asi takto: krb na dřevo = aktivní pohyb vs. krb na plyn = pohodlné vytápění.

Pokud jste fanouškem krbu na dřevo, je potřeba počítat s tím, že tento krb bude vyžadovat více pozornosti a času, protože dřevo je třeba koupit ať už zpracované a vysušené nebo si ho nasvážet a nařezat. Důležitý je i prostor, který potřebujete k jeho uskladnění a sušení (dřevo je třeba alespoň rok – dva sušit). Při topení musíte dřevo nosit ke krbu, což znamená, že si domů donesete i trochu nepořádku z úlomků kůry a pilin. Navzdory tomu všemu je tu stále mnoho příznivců klasických krbů na dřevo, a to díky jejich autentičnosti a vůni dřeva. Často je využíván jako nezávislý alternativní zdroj tepla.

Zvažujete-li krb na plyn, jeho výhodou je, že po zapojení už nemusíte dělat nic dalšího, protože vytápění a zvyšování i snižování plamene je ovládáno pomocí dálkového ovladače. Takže po příchodu domů si můžete zapnout TV i krb současně. Lze nastavit denní i týdenní režim vytápění. Dálkový ovladač má zabudovaný snímač teploty, funguje tedy také jako termostat. Naše plynové krbové vložky jsou bezpečné, musí být zapojeny oprávněnou námi vyškolenou osobou. Krb potřebuje koncentrický komín jako plynový kotel, nasává jím vzduch a zároveň vypouští spaliny. Jako palivo lze použít zemní plyn, ale i propan-butan z láhve. Plynový krb je časově nenáročný, dokáže vykouzlit příjemnou atmosféru jediným stisknutím tlačítka.

Vstupní cena obou typů je zhruba srovnatelná. Pokud při porovnávání provozních nákladů vezmeme v úvahu celkovou přípravu na vytápění, jsou také téměř srovnatelné. U plynového krbu o výkonu 10 kW vycházejí náklady na jednu hodinu topení na 12,80 Kč. Při topení například bukovým dřevem stojí jeden kilogram přibližně 3,10 Kč. Při nakládce 3,5 kg koupeného suchého dřeva vychází hodinka topení dřevem na 11 Kč. K tomu je však třeba připočítat čas na přípravu dřeva, jeho dovoz, ruční přikládání a také úložný prostor navíc na jeho uskladnění.

*Uvedené ceny plynu a dřeva v době psaní tohoto textu. Momentální cena se může lišit od aktuální situace na trhu.

NENAŠLI JSTE ODPOVĚĎ NA SVOU OTÁZKU?

ZAVOLEJTE NÁM
NAPIŠTE NÁM

INSPIRUJTE SE PŘI VÝBĚRU KRBU

KRBY A KRBOVÉ VLOŽKY NA PLYN

Krby a krbové vložky na plyn nabízí maximální pohodlí a komfort. Krby na plyn jsou srovnatelné s krby na dřevo. Jsou spolehlivé, dostatečně výhřevné a mají mnoho skvělých výhod a funkcí, díky kterým jsou velmi žádané a oblíbené.

VÝHODY KRBŮ A KRBOVÝCH VLOŽEK NA PLYN

Krby na plyn a krbové vložky na plyn jsou svojí funkčností, spolehlivostí a výhřevností srovnatelné s krbovými vložkami na dřevo. U krbů na plyn nepřijdete ani o ten dokonalý pocit a zvuk praskajícího dřeva, jako u krbů na dřevo. Je to zejména díky technologiím, jaké jsou u krbů na plyn použity. Sice jde o krby, které jsou srovnatelné s krby na dřevo, avšak nabízejí trochu jiné výhody.

DRUH PALIVA KRBU NA PLYN

Krby na plyn jsou skvělou variantou pro vytváření dostatku tepla v domácnosti s moderním provedením. Jedná se především o zdroj tepla pro místnost, ve které se nachází. Plynové krby a krbové vložky na plyn jsou však dostatečně účinné a dokáží vytopit celou domácnost. Důležitá je v tomto případě správná rekuperace.

KRBY NA PLYN NA DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

Krby na plyn lze ovládat i na dálku pomocí dálkového ovládání nebo aplikace, kterou můžete mít ve svém mobilním telefonu nebo tabletu. Díky tomu je nastavení plynového krbu jednoduché. Pokud jste v blízkosti svého krbu, jednoduše ho stačí zapálit, udržovat oheň a zhasínat prostřednictvím aplikace nebo dálkového ovládání. V aplikaci si můžete nastavit také intenzitu ohně a plamene. U krbu na plyn si můžete nastavit i denní nebo týdenní režim vytápění. Kromě toho má v sobě dálkový ovladač zabudované také čidlo teploty, a proto slouží i jako termostat.

KRBY NA PLYN S EKOLOGICKÝM NASTAVENÍM

Ve svém plynovém krbu si můžete nastavit způsob hoření, výšku plamene a intenzitu hoření. Je to díky dvěma funkcím, které plynové krby mají. Funkce ecoWAVE slouží k nastavení hoření s proměnlivým výkonem a výškou plamene. Funkce ecoSWITCH vám umožňuje vypnout boční nebo sekundární hořáky a nastavit správnou výšku plamene. Díky tomuto lze považovat plynové krby za ekologickou variantu.

KOMFORT A KONTROLA KRBŮ NA PLYN

Moderní krby na plyn jsou navrženy tak, aby vám poskytly maximální komfort a pohodlí, a to i díky ovládání přes mobilní aplikaci. Díky ní můžete mít nad svým krbem naprostou kontrolu. Výhodou je i bezpečnost krbů na plyn. Tím, že nemusíte krb na plyn během hoření otevírat, nevzniká nebezpečí požáru z vyprsklého uhlíku a podobně.

EFEKTIVNÍ VYTÁPĚNÍ DOMÁCNOSTI S KRBEM NA PLYN

Plynové krby jsou srovnatelně účinné jako krby na dřevo. Jedná se však o pohodlnější způsob vytápění domácnosti. Nemusíte se obávat, že by plynový krb nevytopil vaši domácnost dostatečně. Plynové krby bez problémů ohřejí vzduch v místnosti, ve které jsou zabudovány. Při správném umístění dokáže plynový krb vytopit více místností najednou a při správné rekuperaci i celý dům. Jedná se však o hlavní zdroj pro místnost, ve které se nachází.

KRBY NA PLYN S VYSOKOU ÚČINNOSTÍ

Krby na plyn od HT-Design mají vysokou účinnost a přeměna paliva na teplo je dostatečně efektivní. I při maximálním účinku však dokážete ušetřit až 40 % paliva, a to díky funkcím pro šetření energií.

DESIGN KRBŮ NA PLYN

Krby na plyn a krbové vložky na plyn jsou krásně navržená, technologicky vyspělá a energeticky efektivní topná zařízení, která se přizpůsobí jakékoli velikosti a designu domu. Krby na plyn poskytují optimální tepelný výkon, jsou elegantní a vypadají luxusně bez ohledu na model a typ krbu. I u krbů na plyn si můžete vybrat horizontální, vertikální, třístranné, rohové nebo dvoudveřové krby. Velmi trendy jsou v současnosti prosklené krby na plyn. Vybrat si můžete podle svých představ a požadavků i dekoraci topeniště, kterou je vhodné přizpůsobit designu vašeho interiéru. Vybrat si můžete například velké bílé kameny, malé bílé kameny, diamant, safír, ale také dřevěný set, který připomíná skutečné dřevo. Proto jsou krby na plyn na první pohled často zaměnitelné s krby na dřevo. Vybrat si také můžete obložení spalovací komory, a to buď plechové obložení s černým a matným efektem, anebo skleněné obložení, které má zrcadlový efekt.

ÚDRŽBA KRBŮ NA PLYN

Plynové krby a krbové vložky na plyn poskytují stejný požitek a užitek jako krby na dřevo, ale jsou o něco méně náročné na údržbu. Rovněž nabízí mnohé výhody i v případě instalace a provozování plynového krbu, které je velmi jednoduché.

MODERNÍ FUNKCE KRBŮ NA PLYN

Každý plynový krb od HT-Design má zabudovanou funkci ecoWAVE. Ta umožňuje nastavit hoření s proměnlivým výkonem a výškou plamene, čímž se zajistí maximální efektivnost hoření a vytápění. Větší krby obsahují navíc funkci ecoSWITCH, která umožňuje vypnutí bočních hořáků, když je již nepotřebujete. Díky oběma funkcím budete schopni ušetřit 40 % až 60 % paliva.

KVALITA KRBŮ NA PLYN

Kvalita krbů na plyn a krbových vložek na plyn je velmi rozhodující, a proto je při výběru a koupi krbu na plyn důležité vybrat si ověřeného dodavatele. Krby na plyn od HT-Design podléhají přísným evropským standardům, aby byla zajištěna maximální bezpečnost. Na krby od HT-Design se vztahuje i 8letá záruka na hlavní konstrukci plynového krbu, pokud je krbová vložka zabudována námi vyškoleným odborníkem.

CENA KRBOVÉ VLOŽKY NA PLYN

Cenu krbové vložky na plyn lze zjistit na požádání, a to přímo v našich showroomech krbů.