KRBY NA DŘEVO

Oheň v krbu na dřevo napomáhá k vytváření příjemného pocitu domova. Topení dřevem podporuje aktivní pohyb a je spojeno se zajištěním vhodného palivového dřeva, což znamená nařezaného na vhodné rozměry, suchého a samozřejmě i vhodně uskladněného.

Moderní funkce

Při kolekci LUNA Diamond je možnost doobjednání si dálkově ovládaných dveří a druhých dekorativních dveří. Kolekce krbů BRILANT / Argento je vhodná i do nízkoenergetických domů kamagra.

Garance kvality

Záruka na naše krbové vložky je 8 let v případě, že je zabudovaná námi vyškoleným odborníkem. Pokud máte svého krbaře, který ještě není u nás vyškolený, není to žádný problém. Stačí, když nás kontaktuje a vyškolení zajistíme.

POZNeJTE MODELOVÉ ŘADY

PROLISTUJTE SI NÁŠ AKTUÁLNÍ KATALOG KRBŮ NA DŘEVO

KRBOVÉ VLOŽKY NA DŘEVO

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY OHLEDNĚ KRBU NA DŘEVO

V případě vlastního zabudování krbu na dřevo mohou nastat různé problémy, zvláště pokud nejste specialista a odborník na krby. Nesprávně nainstalovaný krb může být nebezpečný a může představovat bezpečnostní riziko pro vás a váš domov. Abyste ze svého nového krbu vytěžili maximum, měli by vám jej zabudovat certifikovaní odborníci. V případě zabudování námi vyškoleným odborníkem vám na krby na dřevo platí 8letá záruka. Pokud máte vlastního krbaře, můžeme ho vyškolit.
Cena krbové vložky je individuální a ovlivňuje ji řada faktorů. Především jde o model krbové vložky, velikost, rozsah a účinnost. Pokud máte vybranou krbovou vložku, neváhejte si vyžádat cenovou nabídku prostřednictvím našeho e-mailu krbex@krbex.cz nebo přímo v našich showroomech.

Každé dřevo se chová v krbu jinak. Doporučujeme však používat dostatečně vysušené bukové dřevo, které vydrží hořet v krbu déle než smrkové dřevo. Je však třeba používat i správnou velikost dřeva vhodnou do vašeho krbu. Takto pak můžete dosáhnout maximální účinnosti krbu a intenzity ohně a tepla.

Výběr krbu souvisí s vašimi požadavky a preferencemi. Krby na plyn i krby na dřevo mají své výhody. U krbu na dřevo se však jedná o aktivní pohyb. Krby na dřevo jsou designové, účinné, spolehlivé, ale je u nich důležitá správná údržba a péče. Proto krb na dřevo vyžaduje více pozornosti a času i z hlediska dovážení a péče o dřevo. Krb na dřevo má však své nezaměnitelné kouzlo a dokáže z domu vytvořit domov. Mnoho lidí sahá po krbu na dřevo kvůli jeho autentičnosti a vůni dřeva. Pokud jsou tohle vaše preference, pak je krb na dřevo pro vás ten pravý.

Vstupní cena obou typů je zhruba srovnatelná. Pokud při porovnávání provozních nákladů vezmeme v úvahu celkovou přípravu na vytápění, jsou také téměř srovnatelné. U plynového krbu o výkonu 10 kW vycházejí náklady na jednu hodinu topení na 12,80 Kč. Při topení například bukovým dřevem stojí jeden kilogram přibližně 3,10 Kč. Při nakládce 3,5 kg koupeného suchého dřeva vychází hodinka topení dřevem na 11 Kč. K tomu je však třeba připočítat čas na přípravu dřeva, jeho dovoz, ruční přikládání a také úložný prostor navíc na jeho uskladnění.

*Uvedené ceny plynu a dřeva v době psaní tohoto textu. Momentální cena se může lišit od aktuální situace na trhu.

NENAŠLI JSTE ODPOVĚĎ NA SVOU OTÁZKU?

ZAVOLEJTE NÁM
NAPIŠTE NÁM

INSPIRUJTE SE PŘI VÝBĚRU KRBU

KRBY A KRBOVÉ VLOŽKY NA DŘEVO

Nic nepřekoná pocit strávený u krbu na dřevo. V současné době mnoho lidí přemýšlí před koupí krbu na dřevo i nad výhodami, které právě tento typ krbu nabízí.

ZÁKLADNÍ VÝHODY KRBU NA DŘEVO

Krb na dřevo spaluje dřevo a vytváří přitom dva klíčové typy tepla. Sálavé teplo a konvenční teplo. Sálavé teplo je právě to, které člověk cítí, sedí-li v blízkosti krbu na dřevo. Konvenční teplo je to, které pochází ze vzduchu ohřátého ohněm, které se ve vašem domě pohybuje přes komín. Množství tepla produkované krbem se liší podle různých faktorů, například dle druhu dřeva, které spalujete, zda používáte krbovou vložku na dřevo a dle stavu komína. Krbová vložka na dřevo například zvyšuje tepelný výkon krbu a suché dřevo déle hoří.

KRB NA DŘEVO JAKO LEVNĚJŠÍ ZDROJ TEPLA

Krby na dřevo vytvářejí pěkný a příjemný pocit domova, nicméně nabízejí i levnější zdroj tepla. Při používání krbu na dřevo tak ušetříte na účtech za energii.

KRB NA DŘEVO PATŘÍ MEZI DEKORACE, KTERÉ DOPLNÍ INTERIÉR VAŠEHO DOMOVA

Kromě funkce vytápění a vytváření tepla ve vašem domově patří krby také mezi dekorace a doplňky interiéru. Proto je potřeba při výběru krbu na dřevo koukat také na design, jelikož právě krb často tvoří dominantu domácnosti. Z tohoto hlediska je třeba přizpůsobit design krbu na dřevo i interiéru domácnosti.

KRB NA DŘEVO VYTVOŘÍ TEPLO V DOMÁCNOSTI UŽ ZA PÁR MINUT

Při výběru krbu na dřevo je třeba zvážit jeho rozsah, účinnost a výkon. Krby na dřevo patří mezi topná zařízení, která dokáží vytvořit příjemné teplo v domácnosti už za pár minut, bez ohledu na jejich účinnost.

SNADNÁ OBSLUHA KRBU NA DŘEVO

Obsluha krbů na dřevo je mimořádně jednoduchá. Ve většině případů stačí krb jen otevřít, vložit do něj vhodné dřevo a zapálit. Krb automaticky začne vytvářet adekvátní teplo v domově. Pokud chcete vytápění podpořit, přiložíte o poleno navíc. Pokud si však nejste jisti, jak krb na dřevo obsluhovat, ke každému krbu dostanete také návod k obsluze. Provoz krbů není náročný, avšak před koupí krbu na dřevo je důležité zvážit několik věcí. Pro správné větrání domácnosti je třeba mít dobře vybudovaný komín a větrací systém. Nezbytné je také mít kvalitní izolaci podkroví a správně utěsněné rámy oken a dveří, aby se do domácnosti nedostával studený průvan. Nesprávné větrání totiž může vytvořit plíseň. Proto se doporučuje stavbu krbu zapracovat přímo do projektu domu.

SPALOVÁNÍ DŘEVA PŘINÁŠÍ MNOHO VÝHOD

Dřevo patří mezi přírodní zdroj, který dokáže snížit roční emise skleníkových plynů téměř o 30 %. Tento typ pálení dřeva navíc nemá negativní vliv na kvalitu vzduchu v interiéru. Kromě toho spalování dřeva uvolňuje do životního prostředí mnohem méně škodlivin než jiné způsoby vytápění. I když se jedná o tradiční způsob vytápění, mnohé krby na dřevo přinášejí i nové technologie, které dokáží snížit emise o 90 % v porovnání s otevřeným krbem. Tyto výhody jistě stojí za koupi krbu na dřevo.

KRB NA DŘEVO VYTVÁŘÍ ATMOSFÉRU DOMOVA

Všechny krby mají svůj jedinečný vzhled a vytváří příjemnou atmosféru domova bez ohledu na typ domu. Praskající zvuk dřeva a ohně patří mezi nejlepší zvuky, jaké kdy člověk slyšel. Jedná se o příjemný a uklidňující zvuk, při kterém může člověk relaxovat. Navíc teplo, které vyzařuje z krbu na dřevo, poskytuje dodatečné pohodlí a teplo během zimních měsíců. Krb na dřevo také poskytuje rodinám a přátelům příležitost setkat se během chladných zimních večerů, popovídat si při teple ohně a užívat si vzájemnou společnost.

DESIGN KRBU NA DŘEVO

Oheň v krbu na dřevo napomáhá k vytváření příjemného pocitu domova. Jedná se o vysoce účinné, kvalitní a designové krby, které mohou mít různá provedení. Vybrat si můžete z více modelů a modelových řad. Vybrat si můžete například horizontální, vertikální, třístranné, rohové, dvoudveřové, ale také otočné krby z oblíbených modelových řad – Argento/Brilant, Luna Diamond, Interra, Venus Green, Venus HT.

MODERNÍ FUNKCE KRBŮ NA DŘEVO

U kolekce LUNA Diamond je možnost objednání si dálkově ovládaných dveří a druhých dekorativních dveří. Kolekce krbů BRILANT/ARGENTO je vhodná i do nízkoenergetických domů kamagra.

ÚDRŽBA KRBU NA DŘEVO

Krby na dřevo vyžadují pravidelnou údržbu, se kterou souvisí i pravidelné čištění komína. Důležité je také používat k vytápění správný typ dřeva a dodržovat správné postupy při topení, skladování dřeva či koupi dřeva. Pokud se na údržbu krbu necítíte, doporučujeme si zavolat specialisty či profesionály na čištění komínů. Krby na dřevo stojí za veškerou námahu, kterou je třeba vyvinout, pokud chcete mít pěkný oheň ve svém krbu a teplo v interiéru.

KVALITA KRBŮ NA DŘEVO

Kvalita je při výběru krbů na dřevo velmi důležitá. Krby musí odpovídat standardům a být certifikovány. Krby na dřevo od HT-Design patří mezi jedinečné a exkluzivní krby vyrobené na Slovensku. Na krby na dřevo se vztahuje 8letá záruka v případě, že je krbová vložka zabudována námi vyškoleným odborníkem. Máte-li svého krbaře, který u nás ještě není vyškolen, není to žádný problém. Stačí, když nás kontaktuje a vyškolení zajistíme.

CENA KRBOVÉ VLOŽKY NA DŘEVO

Cenu krbové vložky na dřevo lze zjistit na požádání, a to přímo v našich showroomech krbů. Žádejte individuální cenovou nabídku e-mailem na krbex@krbex.cz.