Uvažujete nad koupí nové krbové vložky? Snažíte se zohlednit všechny vlastnosti a funkce vhodné právě pro vás? Na prvním místě byste měli zvážit, zda preferujete tradiční krb na dřevo, nebo jeho modernější verzi v podobě plynového krbu.

Dále je potřeba zjistit, jaké mají být jeho hlavní užitkové a estetické funkce. Jestliže chcete, aby krb vzbuzoval dojem otevřeného ohniště, zkuste vsadit na krb s antireflexním sklem.

Co je to antireflexní sklo?

Hlavní úlohou tohoto skla je eliminace odrazu okolního prostředí. Váš krb tak působí jako otevřené ohniště. Co to znamená v praxi? Všechny odrazy, které běžně vidíte na skle, jsou v případě antireflexního skla při vhodných světelných podmínkách eliminovány na minimum. Při pohledu na krbovou vložku to pak vypadá, jako by tam ani žádné sklo nebylo.

Všechny objekty za sklem jako oheň, hořící polínka nebo designová zadní část krbové vložky jsou jasně vidět a uchovávají si své reálné barvy a kontrasty. Antireflexní sklo se tedy svým použitím hodí především do větších čelních krbů s bezrámovou konstrukcí, u kterých bývá běžné sklo viditelné.

Technologie výroba skla

Antireflexní sklo je speciální sklo, které je ošetřené unikátní antireflexní vrstvou. Tento povlak zajišťuje snížení reflexního indexu skla a pomáhá minimalizovat okolní odrazy.

Péče o sklo

Tento typ skla je kvůli antireflexnímu povrchu náchylný na poškození. Nevýhodou je i to, že životnost antireflexní vrstvy není trvalá. To, jak dlouho vám antireflexní sklo vydrží v neporušeném stavu, závisí na kvalitě a pravidelnosti čištění, ale i na zvolených čisticích prostředcích. Nevhodným čištěním se může antireflexní vrstva viditelně poškodit a už ji nelze opravit.

Klasické sklo Antireflexní sklo
levnějšívhodné pro všechny velikosti krbů

vhodné pro všechny typy krbů

odráží většinu okolního prostředí

vytváří dojem uzavřeného ohniště

vyžaduje optimální péči

čištění běžnými prostředky

dražšívhodné pro větší plynové krby

efektní u čelních bezrámových krbů

minimum odrazů

vytváří dojem otevřeného ohniště

vyžaduje častější speciální péči

čištění speciálními prostředky

životnost podmíněná údržbou