lynové krby jsou v Česku stále známějším pojmem a vyhledávanější volbou, a to např. u obyvatel měst žijících v bytě s možnosti vlastního komína nebo u lidí, u kterých nepatří sekání dříví mezi oblíbené činnosti. Jaké jsou tedy základní funkce a výhody plynových krbů?

Druh paliva

Dovedete si představit, že byste doma měli klasické topení na plyn doplněné o příjemný pocit navozený hořícím krbem? Plynový krb splňuje obě definice na výbornou! Kromě toho je jeho spotřeba porovnatelná s krbem na dřevo v případě, že byste do něj kupovali suché tvrdé štípané dřevo. Krb samozřejmě slouží především jako lokální zdroj tepla.

Dálkové ovládání

Některé moderní obývací pokoje se už v dnešní době dají ovládat pomocí mobilních aplikací. Stejně se můžete postarat i o vás plynový krb. Zapalování, udržování ohně i jeho zhasínání nebylo nikdy snazší. Použít k tomu můžete buď mobilní aplikaci, nebo dálkový ovladač.

Kontrola

Svůj krb budete mít navíc neustále pod kontrolou. Jak je to možné? Moderní plynové krby jsou navrženy tak, aby vám poskytly nejvyšší komfort, proto je můžete ovládat dotykem jednoho prstu.

Ekologický režim

Ovládání plynového krbu obsahuje funkci nastavení hoření s proměnlivým výkonem a výškou plamene (ecoWAVE). Jestliže však chcete ušetřit ještě více, máte možnost vypnout boční, případně i sekundární (ecoSWITCH) a nastavit si výšku plamene. Takto budete moci vytápět svůj domov mimořádně efektivně a ekologicky!

Efektivní vytápění

Přemýšlíte nad pořízením plynového krbu, ale máte pochybnosti, zda váš obývací pokoj vyhřeje stejně jako klasický krb na dřevo? Nemějte obavy! Vytápění pomocí plynového krbu je stejné jako v případě krbu na dřevo, navíc je o mnoho pohodlnější!

Plynové krby bez problému ohřejí vzduch v místnosti, kde jsou zabudované. Při správném umístění, např. blízko schodiště, dveří apod., je schopný vytápět vícero místností a při rekuperaci téměř celý dům. Důležité však je nezapomínat, že jde o zdroj tepla především pro danou místnost.

Vysoká účinnost

Naše společnost vyrábí krby s vysokou účinností, aby efektivita přeměny paliva na teplo byla co nejvyšší, a přitom byla zachována možnost příjemného pohledu do ohně. I díky funkcím ecoWAVE a ecoSWITCH šetřícím energii mohou být používány způsobem nenáročným na spotřebu. Využitím např. funkce ecoWAVE budete schopni ušetřit až 40 % paliva!

Bezpečnost na prvním místě

Další výhodou plynových krbů je jejich bezpečnost. Protože se krb během provozu neotvírá, nedochází k přímému kontaktu s ohněm. Proto ve vaší domácnosti nikdy nedojde ke vzniku rizika požáru z vypadnutého uhlíku.

Chod krbové vložky hlídá elektronika, která vyhodnocuje bezpečnost provozu. Jakmile zjistí nějaký problém, krbovou vložku vypne, uzavře přívod plynu a na dálkovém ovladači zobrazí chybovou hlášku. Protože je krbová vložka zdrojem tepla, je její sklo samozřejmě stejně horké jako o krbů na dřevo, proto je potřeba být opatrný, aby nedošlo k popálení.